• Latviešu
100%

Zobsiksnas komplekts

Mājaslapā / Dzinējs un izplūde / Siksnas un ruļļi / Zobsiksnas komplekts
Izmanto ātro meklētāju, lai atrastu daļas tieši Tavam auto

Zobsiksnas komplekts: kā izvēlēties piemērotāko?

 

Laicīga zobsiksnas nomaiņa var palīdzēt izvairīties no ievērojamiem automašīnas bojājumiem un līdz ar to – arī ilgstoša remonta un lieliem tēriņiem. Lasi un uzzini, cik bieži zobsiksnu nepieciešams nomainīt un kā atrast tavam automobilim atbilstošāko zobsiksnas komplektu!

 

Cik bieži jāveic zobsiksnas nomaiņa?

 

Atbildi uz šo jautājumu vislabāk meklēt ražotāja izdotajā transportlīdzekļa rokasgrāmatā, bet vidējais nobraukums, pēc kura zobsiksnu iesaka nomainīt, ir 100000 līdz 160000 kilometri jeb 3-5 gadi. Ja neesi drošs, kad zobsiksnas maiņa jāveic tavam auto, konsultējies ar ekspertu, kurš nepieciešamības gadījumā varēs aplūkot tās stāvokli. Noteikti negaidi pēdējo brīdi, kad veikt zobsiksnas nomaiņu – jo ilgāk to atliksi, jo lielāka iespēja, ka tā var plīst.

 

Kas var liecināt par to, ka zobsiksnas komplekts savu laiku ir nokalpojis?

 

Diemžēl visai bieži par zobsiksnas nolietojumu un defektiem nekas neliecina līdz brīdim, kad tā plīst, un šādā gadījumā, kā jau minējām, bojājumi un līdz ar to arī izdevumi var būt ievērojami. Tomēr ir daži indikatori, kas var norādīt uz zobsiksnas bojājumiem:

 

  • ● Paātrinājuma zušana – zobsiksna rūpējas par to, lai dzinējs darbotos sinhroni. Nolietojusies zobsiksna var noslīdēt vai aizslīdēt pārlieku tālu, un līdz ar to vārsts pārāk ātri atveras vai aizveras;
  • ● Pastiprināta dūmošana – par bojātu zobsiksnu mēdz signalizēt palielinājies dūmu apjoms vai dūmošana no motora;
  • ● Hidroplanēšana – nodilusi zobsiksna var radīt ļoti līdzīgas sajūtas hidroplanēšanai, jo, lietus laikā uz tās nokļūstot ūdenim, nolietota zobsiksna nespēs izspiest ūdeni;
  • ● Eļļas noplūde – zobsiksnu no netīrumiem un svešķermeņiem aizsargā vāks, kas ar skrūvēm un uzgriežņiem piestiprināts pie dzinēja. Ja šie uzgriežņi un skrūves paliek vaļīgas, reāls scenārijs ir eļļas noplūde, rezultātā eļļas spiedienam samazinoties un zobsiksnai sākot dilt straujāk;
  • ● Check engine indikatora degšana – šis paziņojums, protams, var parādīties arī daudzu citu iemeslu dēļ, bet viens no iemesliem ir zobsiksnas defekts;
  • ● Tikšķoša skaņa – kad nodilusi zobsiksna nespēj pagriezt dzinēja kloķvārpstu, pie kuras tā piestiprināta, rodas skaņa, kas atgādina tikšķus.

 

Lielākoties zobsiksna plīst, dzinējam darbojoties, bet par tās defektiem var signalizēt arī motors, kuru nav iespējams iedarbināt. Šādā gadījumā starteris noklikšķēs, bet dzinējs nestrādās, skaņām esot līdzīgām kā situācijās, kad akumulators ir izlādējies.

 

Kas ietilpst zobsiksnas komplektā?

 

Mainot zobsiksnu, eksperti iesaka pie reizes nomainīt visu zobsiksnas komplektu, kurā ietilpst:

 

  • ● Zobsiksnas ruļļi;
  • ● Ūdens suknis;
  • ● Spriegotājs;
  • ● Zobsiksna.

 

Zobsiksnas komplekta cena nav ievērojami augstāka par atsevišķu zobsiksnu, un, nomainot visu komplektu uzreiz, tu sev aiztaupīsi došanos uz servisu vairākas reizes, lai atsevišķi veiktu katras komponentes maiņu. Turklāt zobsiksna, ūdens pumpis un pārējās komponentes parasti nolietojas līdzīgā tempā.

 

Arī tavam automobilim nepieciešams jauns zobsiksnas komplekts? Iegādājies to Partsale.lv internetveikalā – pie mums tev sagaida ne vien draudzīgas cenas, bet arī ļoti plašs auto rezerves daļu klāsts! Tam visam komplektā – ērts meklēšanas filtrs, kurā vari ātri un vienkārši atlasīt visus zobsiksnas komplektus tieši tavam auto.

 

Atradi lētāk?

Atradi lētāk?

Zvaniet, rakstiet un saņemiet atlaidi!

Vārds
E-mail
Kur atrast lētāk? (saite)
0