100%

Motora spilvens

Mājaslapā / Dzinējs un izplūde / Motora daļas / Motora spilvens
Izmanto ātro meklētāju, lai atrastu daļas tieši Tavam auto

Motora spilvens: kā izvēlēties piemērotāko?

 

Neatkarīgi no tā, kāda automašīna tev pieder, tai piemērotus motora spilvenus tu atradīsi šeit, Partsale.lv internetveikalā. Pirms to iegādes uzzini, kāda ir motora spilvenu funkcija un kādos gadījumos tos nepieciešams nomainīt!

 

Kāpēc motora spilvens ir nepieciešams?

 

Bez motora spilveniem automašīnas dzinējs un šasija, tiem saskaroties un sitoties vienam pret otru, braukšanas laikā radītu ievērojamu troksni un vibrācijas. Līdz ar to galvenais uzdevums, kas jāveic motora spilveniem, ir trokšņu un vibrāciju slāpēšana starp dzinēju un šasiju. Tāpat motora spilveni pasargā dzinēju no bojājumiem, kas varētu rasties, ja tas nebūtu stingri nofiksēts.

 

Motora spilveni var būt izgatavoti no dažādiem materiāliem. Vienkāršākie modeļi ir no gumijas, taču pieejami arī hidrauliski motora spilveni, kas pildīti ar šķidrumu, un starp to nodalījumiem atrodas vārsts.

 

Kad motora spilvenus ir vajadzīgs nomainīt?

 

Motora spilvens ir viena no automašīnas detaļām, kuru nepieciešams nomainīt vien tad, kad tā ir bojāti. Reizēm motora spilveni mēdz nokalpot visu automašīnas ekspluatācijas laiku, taču parasti tos nepieciešams nomainīt ik pēc 5-7 gadiem. Diemžēl motora spilvenus mēdz pārbaudīt visai reti, taču to noteikti vajadzētu darīt, kad tiek veikts transmisijas vai dzinēja remonts, kā arī gadījumos, kad kāda no motora vai transmisijas detaļām tiek mainīta. Protams, motora spilveni jāpārbauda arī tad, kad radušās aizdomas par to bojājumiem. Ja tiem ir kāds defekts, bet motora spilveni netiek laicīgi nomainīti, pastāv risks, ka tiks bojātas arī citas automašīnas komponentes.

 

Kas liecina par motora spilvenu defektiem?

 

Ja motora spilvenu ir piemeklējis defekts, uz to parasti norādīs kāda no šīm pazīmēm:

 

  • ● Vibrācijas un trokšņi – kad motora spilveni dzinēju vairs nespēj noturēt tam paredzētajā vietā un absorbēt triecienus, tu sāksi dzirdēt trokšņus, kas radīsies, motoram sitoties pret automašīnas šasiju. Loģiski, ka braukšanas laikā būs jūtama arī vibrācija;
  • ● Nepareiza dzinēja pozīcija – bojātu motora spilvenu ietekmē dzinējs var sasvērties uz kādu no sāniem vai arī iesēsties;
  • ● Bojāts dzinējs – ja motora spilveni ir ļoti bojāti vai pat nolūzuši, dzinējs motortelpā tiks pamatīgi mētāts, un tādējādi no dzinēja var pat atlūzt kāda detaļa.
  •  

Bojāti motora spilveni var radīt ne tikai bojājumus motoram, bet arī citām automašīnas detaļām, piemēram, radiatoriem vai vadu savienojumiem. Tāpēc, ja esi saskāries ar kādu no iepriekš nosauktajām pazīmēm, nevilcinies, bet dodies uz autoservisu un vajadzības gadījumā iegādājies jaunus motora spilvenus. Piebildīsim, ka motora spilvenu maiņa ir jāuztic speciālistiem.

 

Kā atrast pareizos motora spilvenus?

 

Katram automašīnas modelim šasijas un motora uzbūve (tostarp – izmēri) ir atšķirīga, tāpēc tikai loģiski, ka atšķiras arī motora spilveni. Kā zināt, kurš no visiem derēs tieši tavam auto? Pavisam vienkārši – dodies uz šīs lapas augšpusi, norādi savas automašīnas marku, modeli, izlaiduma gadu un motora tilpumu, un algoritms atlasīs visus piemērotos motora spilvenus. Pēcāk varēsi tos sakārtot gan pēc cenas un ražotāja, gan piegādes laika un pieejamības.

 

Partsale.lv – tā ir tava iespēja tikt pie motora spilveniem un citām automašīnas komponentēm ātri, vienkārši un par izdevīgām cenām!

 

Atradi lētāk?

Atradi lētāk?

Zvaniet, rakstiet un saņemiet atlaidi!

Vārds
E-mail
Kur atrast lētāk? (saite)
0