100%

Stikla tīrītāja slotiņa

Mājaslapā / Virsbūve un salons / Logu tīrītaju sistēma / Stikla tīrītāja slotiņa
Izmanto ātro meklētāju, lai atrastu daļas tieši Tavam auto

Logu slotiņas: kā izvēlēties piemērotākās?

 

Logu tīrītāju slotiņas ir ļoti svarīga automašīnas komponente, jo no tām atkarīgs, cik efektīvi tiks notīrīts vējstikls brīžos, kad aiz loga ir nokrišņi vai braukt nākas pa ļoti mitriem, dubļainiem vai putekļainiem ceļiem. Noskaidro, kā atrast savam auto atbilstošas slotiņas, un iegūsti citu noderīgu informāciju par tām!

 

Kad vējstiklu slotiņas ir jāmaina?

 

Automašīnu ražotāji un nozares eksperti logu slotiņas parasti iesaka mainīt aptuveni reizi sešos mēnešos, taču, ja ar automašīnu daudz pārvietojies pa zemes ceļiem, tās var nākties nomainīt vēl biežāk. Tāpat slotiņas biežāk jāmaina ziemā, jo izaicinošie laikapstākļi saīsina to darbības mūžu. Auto slotiņas jānomaina nekavējoties, ja, stiklu tīrot, ūdens vai netīrumi tiek notīrīti nevienmērīgi (paliek nenotīrīti laukumi vai švīkas) vai arī slotiņas pa stikla virsmu pārvietojas saraustīti un čīkstot. Šādi tiek ietekmēta ne tikai redzamība, bet arī var tikt sabojāts pats vējstikls.

 

Kas ietekmē to, cik ilgi auto logu slotiņas kalpo?

 

Slotiņu darbības efektivitāti galvenokārt ietekmē laikapstākļi. To gumija pastiprināti nodilst, “pateicoties” ievērojamām temperatūras maiņām vai pārāk augstai/zemai temperatūrai, UV stariem, skābam lietus ūdenim. Tāpat logu slotiņas dilst sāls ietekmē, un to mūžu var saīsināt arī zemas kvalitātes logu tīrāmais šķidrums, no kura slotiņu gumija var izkalst.

 

Kādi ir logu slotiņu veidi?

 

Logu slotiņas galvenokārt tiek iedalītas trīs kategorijās:

 

  • ● Slotiņas ar rāmi – ļoti populārs risinājums, kas zināms jau gadiem ilgi. Tās sastāv no rāmja, pie kura piestiprināta gumija, un rāmis gumiju piespiež pie stikla. Daļai šādu slotiņu gumijas asmeņus iespējams nomainīt atsevišķi;
  • ● Bezrāmja slotiņas – šīm slotiņām, kā jau iespējams saprast pēc to nosaukuma, nav rāmis, palīdzot uzlabot redzamību, jo slotiņas ir zemākas. Daudziem autovadītājiem patīk arī to sportiskais izskats. Tomēr rāmja trūkums var rezultēties zemākā veiktspējā;
  • ● Hibrīda slotiņas – apvieno labākās īpašības no abiem iepriekš nosauktajiem slotiņu veidiem. Tās ir zemākas nekā slotiņas ar rāmi, bet stiklam piekļaujas efektīvāk, salīdzinot ar bezrāmja modeļiem.
  •  

Reizēm atsevišķi tiek izdalītas slotiņas, kas piemērotas ziemai. Tām var būt antispārns, kas nodrošina labāku saķeri ar vējstiklu, kā arī gumijots apvalks – tas pasargā slotiņu rāmi no sniega uzkrāšanās. Šādi risinājumi gan nav ļoti populāri.

 

Kā zināt, vai konkrētās slotiņas der manam auto?

 

Katrai automašīnai der tikai konkrēti logu slotiņu modeļi, jo atšķirīgs ir ne tikai to stiprinājuma veids, bet arī izmērs, izliekuma veids un citi parametri. Pērkot slotiņas uz vietas veikalā, nepieciešams aplūkot to iepakojumu, uz kura norādīts, kādiem auto modeļiem tās ir piemērotas. Šeit, Partsale.lv, slotiņu izvēle ir vienkāršāka – tev tikai atliek meklēšanas filtrā ievadīt sava automobiļa marku, modeli, izlaiduma gadu un dzinēja modeli, un tavā acu priekšā nonāks visas atbilstošās auto slotiņas.

 

Vēlies iegādāties logu tīrāmās slotiņas un citas auto detaļas ērti un par izdevīgām cenām? Izmanto iespējas, ko piedāvājam mēs, Partsale.lv – pie mums tevi gaida ļoti plašs preču klāsts, ērti meklēšanas filtri, patīkamas cenas un dažādas piegādes opcijas!

 

Atradi lētāk?

Atradi lētāk?

Zvaniet, rakstiet un saņemiet atlaidi!

Vārds
E-mail
Kur atrast lētāk? (saite)
0