100%

Stūres uzgalis pirksts

Mājaslapā / Šasija un stūres mehānisms / Stūres mehānisms / Stūres uzgalis pirksts
Izmanto ātro meklētāju, lai atrastu daļas tieši Tavam auto

Stūres pirksts: kā izvēlēties piemērotāko?

 

Cik bieži stūres pirkstu jeb uzgali nepieciešams mainīt? Kādu funkciju tas pilda? Kas var signalizēt par to, ka stūres pirkstam ir kāds defekts? Lasi un uzzini jau tūlīt!

 

Kāda ir stūres pirksta funkcija?

 

Stūres pirksts, kā to droši vien jau saproti no attiecīgās detaļas nosaukuma, ir viena no stūres mehānisma sastāvdaļām. Tās uzdevums ir savienot tā dēvēto stūres reiku ar grozāmasi. Kad autobraucējs veic pagriezienu, pagriežot stūri, stūres reika liek grozāmasīm pagriezt automašīnas riteņus nepieciešamajā virzienā.

 

Cik bieži jāveic stūres pirksta maiņa?

 

Konkrēta laika vai nobraukuma perioda, pēc kura stūres uzgalis jeb pirksts jāmaina, nav. Jārēķinās, ka katru reizi, kad tiek pagriezta stūre, pirksts izkustas un līdz ar to pakāpeniski dilst, taču parasti šī automašīnas komponente kalpo vairākus gadus, nereti – arī visu automašīnas mūžu. Stūres pirksta kalpošanas ilgumu negatīvi ietekmē tādi faktori kā zema ceļa seguma kvalitāte, iekļūšana ceļu satiksmes negadījumos un iebraukšana bedrēs. Tādējādi iespējams sabojāt ne tikai stūres pirkstu, bet arī citas ar stūres mehānismu saistītas detaļas.

 

Kā zināt, vai stūres pirkstu nav piemeklējis kāds defekts?

 

Par to, ka stūres pirksts varētu būt bojāts, var liecināt šādas pazīmes:

 

  • ● Braukšanas laikā automašīnu velk uz labo vai kreiso pusi;
  • ● Riepām ir nevienmērīgs nodilums to sānos;
  • ● Klauvējoša skaņa, veicot pagriezienus (it īpaši – mazā ātrumā vai asos pagriezienos).

 

Ja esi saskāries ar kādu no šīm pazīmēm, nekavējoties dodies uz autoservisu, lai veiktu automašīnas diagnostiku. Pirmkārt, braukšana ar bojātu stūres pirkstu vai citu stūres mehānisma detaļu ir bīstama gan tev, gan citiem satiksmes dalībniekiem. Otrkārt, bojātās detaļas laicīgi nenomainot, pastāv risks, ka kādā brīdī stūrēšana ar automašīnu kļūs praktiski neiespējama, un sliktākajā gadījumā tas var notikt arī braukšanas laikā.

 

Vai uzreiz nepieciešams nomainīt uzreiz abus stūres pirkstus, ja bojāts ir tikai viens?

 

Jā, parasti tiek ieteikts nomainīt uzreiz abus stūres pirkstus arī tad, ja defekts piemeklējis tikai vienu no tiem, turklāt attiecīgo darbu vajadzētu uzticēt speciālistam autoservisā. Teorētiski to iespējams izdarīt arī pašam, taču tādā gadījumā tev jābūt pilnībā pārliecinātam par savām spējām precīzi veikt šo detaļu nomaiņu, kā arī būs nepieciešami atbilstoši instrumenti. Neprecīzi uzstādīti stūres pirksti var radīt bojājumus citām stūres mehānisma detaļām un padarīt braukšanu ļoti riskantu.

 

Kā atrast atbilstošus stūres pirkstus savam automobilim?

 

Visērtāk to vari izdarīt tepat, Partsale.lv internetveikalā. Kā to izdarīt? Pavisam vienkārši – augstāk esošajā meklēšanas filtrā ievadi savas automašīnas marku, modeli, izlaiduma gadu un motora modeli, un algoritmi atlasīs tikai konkrētajam automobilim piemērotus stūres pirkstus. Pēc tam tev vien atliks izvēlēties atbilstošāko stūres pirkstu jeb uzgali, turklāt varēsi tos kārtot pēc ražotāja, cenas, pieejamības un piegādes laika.

 

Varbūt tavam auto vajadzīgi ne tikai jauni stūres pirksti, bet arī citas detaļas? Visu automobiļiem nepieciešamo, sākot ar jaunām vai lietotām riepām un beidzot ar motoreļļu, atradīsi pie mums, Partsale.lv!

 

 

Atradi lētāk?

Atradi lētāk?

Zvaniet, rakstiet un saņemiet atlaidi!

Vārds
E-mail
Kur atrast lētāk? (saite)
0