• Latviešu
100%

Aizdedzes sveces

Mājaslapā / Serviss un Filtri / Palīgmateriāli / Aizdedzes sveces
Izmanto ātro meklētāju, lai atrastu daļas tieši Tavam auto

Aizdedzes sveces: kā izvēlēties piemērotākās?

 

Autovadītājiem, kuri pārvietojas ar benzīna dzinēja automašīnām, regulāri jāparūpējas par aizdedzes sveču nomaiņu. Izmanto ērto meklēšanas filtru un iegādājies aizdedzes sveces par izdevīgu cenu Partsale.lv!

 

Kāda ir aizdedzes sveču funkcija?

 

Aizdedzes sveču uzdevums ir ļoti svarīgs, proti, radīt dzirksteli, kas aizdedzina degvielas un gaisa maisījumu benzīna dzinējā (precīzāk – dzinēja cilindros). Praktiski vienmēr uz katru dzinēja cilindru ir pa vienai aizdedzes svecei.

 

Cik bieži aizdedzes sveces jāmaina?

 

To, kad jāveic aizdedzes sveču maiņa, jāmeklē automašīnas rokasgrāmatā. Parasti intervāls, pēc kura tās ieteicams mainīt, variē no 15000 līdz 50000 nobrauktiem kilometriem. Visai ierasta ir prakse veikt aizdedzes sveču nomaiņu auto tehniskās apkopes laikā.

 

Aizdedzes sveču kalpošanas ilgumu ietekmē arī materiāls, no kura izgatavots to centrālais elektrods. Platīna un irīdija aizdedzes sveces izceļas ar ievērojami ilgāku mūžu nekā vara-niķeļa un sudraba modeļi. Arī aizdedzes sveces ar vairākiem sānu elektrodiem kalpo ilgāk, salīdzinot ar vienas elektroda modeļiem.

 

Kā zināt, kuras aizdedzes sveces ir piemērotas tavam auto?

 

Lai aizdedzes svece derētu konkrētam dzinējam, tā jāizvēlas, ņemot vērā:

 

  • ● Diametru;
  • ● Vītnes soli;
  • ● Garumu;
  • ● Sešstūra ligzdas izmēru;
  • ● Blīvējuma veidu.

 

Ļoti svarīgs faktors ir aizdedzes sveču kvēlskaitlis, kas izsaka siltuma izkliedes daudzumu. Tas jāizvēlas atbilstoši konkrētajam dzinējam. Ja kvēlskaitlis ir pārāk zems, aizdedzes svece kļūst pārlieku karsta un līdz ar to rodas priekšlaicīga aizdedze, kā rezultātā notiek elektrodu kušana un virzuļu aizķeršanās un erozija. Savukārt pārāk augsts kvēlskaitlis nozīmē, ka aizdedzes sveču temperatūra ir pārlieku zema, radot nogulsnes, kas izraisa elektrības noplūdi un dzirksteļu zudumus.

 

Partsale.lv meklēšanas filtrs – pareizais veids, kā atrast īstās aizdedzes sveces

 

Manuāla pareizo aizdedzes sveču piemeklēšana var būt visai laikietilpīga. Lai tev ar to nevajadzētu nodarboties, pie mums, Partsale.lv internetveikalā, pieejams meklēšanas filtrs, kurā tev tikai atliek izvēlēties savas automašīnas modeli, un algoritms automātiski atlasīs konkrētajam automobilim atbilstošas aizdedzes sveces. Tās varēsi atlasīt gan pēc ražotāja, gan cenas, piegādes laika un pieejamības.

 

Kas notiek, ja aizdedzes sveces netiek nomainītas regulāri?

 

Nolietotas aizdedzes sveces ne tikai palielina slodzi pārējiem elementiem, kas saistīti ar aizdedzes sistēmu, bet arī negatīvi ietekmē dzinēja elektroniskā vadības bloka darbību. Tāpat laicīgi nenomainītas aizdedzes sveces nespēj nodrošināt optimālu degvielas sadegšanu cilindros, kā rezultātā samazinās dzinēja jauda un tas darbojas nestabili, turklāt palielinās arī degvielas patēriņš. Ņemot vērā, ka aizdedzes sveču cena, salīdzinot ar citām automašīnas detaļām, ir ļoti zema, tās noteikti vajadzētu nomainīt laicīgi.

 

Aizdedzes sveces no Bosch, NGK, Denso, Brisk un daudziem citiem ražotājiem plašā klāstā atradīsi Partsale.lv. Un tas nav viss – pie mums tevi sagaida draudzīgas cenas, precīzs preču apraksts, dažādas piegādes opcijas un daudzveidīgs citu auto detaļu piedāvājums!

 

Atradi lētāk?

Atradi lētāk?

Zvaniet, rakstiet un saņemiet atlaidi!

Vārds
E-mail
Kur atrast lētāk? (saite)
0