100%
Izmanto ātro meklētāju, lai atrastu daļas tieši Tavam auto

Auto ģenerators: kā izvēlēties piemērotāko?

 

Auto ģeneratori ir viena no tām automašīnu detaļām, kuru ikdienā neredzam un par kuru nedomājam, taču bez ģeneratora pārvietošanās ir praktiski neiespējama. Esošais auto ģenerators savu laiku ir nokalpojis? Meklē tam aizvietotāju pie mums, Partsale.lv!

 

Kāds ir auto ģeneratoru darbības princips?

 

Auto ģeneratora galvenais pienākums ir veikt akumulatora uzlādi, automašīnai darbojoties. Tāpat ģeneratori rūpējas par elektroenerģijas nodrošināšanu apgaismojumam, skaņu iekārtas darbībai un citiem uzdevumiem, kam nepieciešama elektrība. Kad automašīnas dzinējs darbojas, ģenerators radīto maiņstrāvu pārvērš līdzstrāvā, pateicoties tajā esošajām pusvadītāju diodēm.

 

Cik bieži ģeneratoru ir nepieciešams nomainīt?

 

Lielākoties ģeneratori kalpo aptuveni septiņus gadus vai 150-200 tūkstošus kilometru, taču ir virkne faktoru, kas to darbības mūžu var būtiski ietekmēt, piemēram:

 

  • ● ģeneratora kvalitāte – oriģinālie ģeneratori mēdz maksāt vairāk nekā analogie, taču arī to kvalitāte lielākoties ir labāka, kas rezultējas ilgākā darbībā;
  • ● automašīnas kopējais stāvoklis – ja automašīnai ir kādas problēmas ar, piemēram, dzinēju, tās var ietekmēt arī ģeneratoru. Viens no piemēriem – motoreļļas nonākšana ģeneratorā;
  • ● patērētās elektroenerģijas daudzums, braucot ar auto – ja braukšanas laikā esi iecienījis darbināt iespaidīgu audio sistēmu un vēl dažādos veidos izmantot daudz elektrības, ģeneratoram jāstrādā intensīvāk, un tas ātrāk nolietosies.

 

Ja šķiet, ka ģenerators savu laiku ir nokalpojis, ar tā nomaiņu labāk nekavēties, un šo darbu vislabāk uzticēt autoservisa darbiniekiem, kuri zinās visas nianses, kas obligāti jāievēro ģeneratora maiņas laikā. Bojāti vai automašīnai neatbilstoši ģeneratori var radīt ne tikai neērtības, bet arī rezultēties akumulatoru bojājumos.

 

Kādas pazīmes var liecināt par automašīnas ģeneratora bojājumu?

 

Ģeneratori par sevi var likt manīt dažādos veidos:

 

  • ● Attiecīgu brīdinājuma signālu iedegšanās priekšējā panelī – tie parasti ir burtu salikumi GEN vai ALT, taču par problēmām ar ģeneratoru var liecināt arī akumulatora brīdinājuma signāls;
  • ● Problēmas ar apgaismojumu un citām elektroiekārtām – ņemot vērā ģeneratoru darbības principu, ir tikai loģiski, ka to bojājumi izpaužas ar blāvu vai saraustītu apgaismojumu un citiem defektiem, kas liecina par elektrības trūkumu;
  • ● Problēmas ar automašīnas iedarbināšanu, dzinēja slāpšana;
  • ● Degumam līdzīga smaka vai neparastas skaņas no motortelpas.

 

Protams, visas nupat nosauktās problēmas var izraisīt virkne dažādu cēloņu, ne tikai startera defekts, tāpēc šādā gadījumā dodies uz uzticamu autoservisu, kurā tev palīdzēs kompetenti speciālisti.

 

Kāds ir vienkāršākais veids jauna ģeneratora iegādei?

 

Tu to jau esi atradis, jo Partsale.lv preču atlasīšanas filtri ļauj dažu sekunžu laikā atrast tieši Tavam auto piemērotas detaļas! Viss, kas tev jāizdara – šīs pašas lapas augšpusē jāievada svarīgākā informācija par savu auto (marka, modelis, izlaiduma gads, motora modelis), un pārējo izdarīs algoritmi, atlasot atbilstošos ģeneratorus. Pēc tam varēsi tos sakārtot pēc ražotāja, piegādes laika, cenas un pieejamības.

 

Vai jau atradi labāko no visiem ģeneratoriem? Liec to grozā, veic pirkuma apmaksu un saņem ģeneratoru jau pavisam drīz, bet, ja tev radušās kādas neskaidrības vai jautājumi, mūsu klientu apkalpošanas speciālisti tev ar prieku palīdzēs – atliek vien rakstīt uz e-pasta adresi info@partsale.lv vai zvanīt uz tālruņa numuru +371 26060661 !

 

Atradi lētāk?

Atradi lētāk?

Zvaniet, rakstiet un saņemiet atlaidi!

Vārds
E-mail
Kur atrast lētāk? (saite)
0