100%
Izmanto ātro meklētāju, lai atrastu daļas tieši Tavam auto

Aizdedzes spole: kā izvēlēties piemērotāko?

 

Bojāta vai savu laiku nokalpojusi aizdedzes spole ir jānomaina nekavējoties. Pasūti šo automašīnas detaļu pie mums, Partsale.lv internetveikalā, bet pirms tam noskaidro, kāds ir aizdedzes spoles uzdevums, kas var liecināt par tās defektiem, un kā atrast tieši tavam auto īsto aizdedzes spoli!

 

Kādu funkciju pilda aizdedzes spoles?

 

Jau pats nosaukums pasaka priekšā, ka aizdedzes spoles uzdevums ir parūpēties par automašīnas iedarbināšanu, kā jau visām ar aizdedzes sistēmu saistītajām komponentēm. Runājot detalizētāk, aizdedzes spole pārvērš automobiļa akumulatora spriegumu, lai radītu dzirksteli aizdedzes svecē, tādējādi aizdedzinot degvielu.

 

Kādās automašīnās aizdedzes spoles ir nepieciešamas?

 

Aizdedzes spoles ir atrodamas tikai un vienīgi automašīnās ar benzīna dzinēju, jo dīzeļdzinējos aizdedzes princips ir atšķirīgs. Proti, tajos aizdedze tiek panākta ar kvēlsvecēm un kompresiju, kas veicina degvielas un gaisa maisījuma aizdedzināšanu.

 

Kādas pazīmes var liecināt par to, ka aizdedzes spole ir bojāta?

 

Ja aizdedzes spolē ir radušies bojājumi, par to parasti liecina šādas pazīmes:

 

  • ● Nevienmērīga dzinēja darbība, it īpaši aukstā laikā;
  • ● Brīdinājuma signāls priekšējā panelī (Check engine);
  • ● Lielāks degvielas patēriņš nekā ierasts;
  • ● Dzinēja vibrēšana tukšgaitā;
  • ● Dūmi ar deguma smaku, kas nāk no izpūtēja;
  • ● Specifiska deguma smaka no motortelpas.

 

Par aizdedzes spoles defektiem var brīdināt arī citi signāli, turklāt nosauktās pazīmes uzreiz nenozīmē, ka vaina tik tiešām ir saistīta ar aizdedzes spoli. Lai saprastu, kāds defekts piemeklējis tavu auto un kā to novērst, labākā opcija ir doties uz tev uzticamu autoservisu, kur tiks veikta automašīnas diagnostika un doti padomi par to, kuras detaļas nepieciešams remontēt vai nomainīt.

 

Vai aizdedzes spoles ir iespējams pārbaudīt un nomainīt pašam?

 

Teorētiski – jā, taču, lai šos uzdevumus paveiktu, nepieciešamas gan visai specifiskas zināšanas, gan attiecīgi instrumenti, turklāt profesionālis attiecīgos darbus paveiks ātrāk. Šo iemeslu dēļu aizdedzes spoļu pārbaudi un maiņu autovadītāji lielākoties uztic ekspertiem autoservisā. Jāpiebilst, ka to, kā aizdedzes spoles darbojas, var ietekmēt arī citas automašīnas komponentes, tāpēc ir svarīgi parūpēties par automobiļa vispārējo tehnisko stāvokli.

 

Kā pārliecināties, ka konkrētā aizdedzes spole patiešām der manam auto?

 

Viens no veidiem, kā atrast savam automobilim piemērotu aizdedzes spoli, ir tās piemeklēšana manuāli. Tas gan nav īpaši ērts variants, jo šādā gadījumā pašam nāksies pārbaudīt ikvienas spoles saderību ar automobili, tādējādi tērējot savu laiku. Ērtāku risinājumu piedāvājam mēs, Partsale.lv internetveikals. Viss, kas jāizdara tev – jānorāda sava automobiļa marka, modelis, izlaiduma gads un motora modelis, un pēc tam meklēšanas filtrs automātiski atlasīs visus atbilstošos piedāvājumos. Tos tu varēsi kārtot pēc cenas, piegādes laika vai pieejamības. Jā, tieši tik vienkārša ir iepirkšanās Partsale.lv!

 

Kāpēc aizdedzes spoles un citas auto detaļas iegādāties Partsale.lv? Mēs saviem klientiem piedāvājam daudzas priekšrocības – maciņam draudzīgas cenas, ātru pasūtījumu piegādi, ļoti plašu rezerves daļu un citu preču klāstu, kā arī ērtus meklēšanas filtrus. Izmēģini iepirkšanos pie mums arī tu!

 

 

Atradi lētāk?

Atradi lētāk?

Zvaniet, rakstiet un saņemiet atlaidi!

Vārds
E-mail
Kur atrast lētāk? (saite)
0