• Latviešu
100%

Bremžu kluči

Mājaslapā / Serviss un Filtri / Palīgmateriāli / Bremžu kluči
Izmanto ātro meklētāju, lai atrastu daļas tieši Tavam auto

Bremžu kluči: kā izvēlēties piemērotākos?

 

Bremžu kluči ir pavisam nelielas, taču ļoti būtiskas automašīnas detaļas – no to stāvokļa lielā mērā atkarīgs, cik efektīvi un ātri būs iespējams apstāties. Meklē oriģinālos un analogos bremžu klučus Partsale.lv internetveikalā!

 

No kā tiek izgatavoti bremžu kluči?

 

Pirms sākam runāt par bremžu kluču materiāliem, jāpiemin to uzbūve, proti, bremžu klučiem ir pamatne un uzlika. Izmantotie materiāli tiek norādīti bremžu uzlikām, un tās iedala četrās kategorijās:

 

  • ● Pusmetāliskie bremžu kluči – 65% no kopējā bremžu kluču sastāva ir metāls, bet pārējie 35% – dažādi neorganiski materiāli un grafīts. Tie ir ļoti cieti, un līdz ar to salīdzinoši ātri dilst bremžu diski, bet efektīvi veic siltuma novadīšanu. Piemēroti sportiskai braukšanai;
  • ● Zema metāla sastāva bremžu kluči – metāls to sastāvā ir ne vairāk kā 30%, pārējo daļu ieņem organiski materiāli. Salīdzinot ar pusmetāliskajiem bremžu klučiem, zema metāla bremžu kluču cena ir augstāka, bet tie labāk bremzē;
  • ● Organiskie bremžu kluči – pamatā tiek izgatavoti no stikla, oglekļa un kevlara. Tajos ir līdz 15% metāla, un organisko bremžu kluču priekšrocība ir to klusā un mīkstā darbība, kā arī zemā cena, bet tie arī ātrāk nodilst. Šī iemesla dēļ organiskos bremžu klučus nevajadzētu izvēlēties, ja esi iecienījis pārvietoties agresīvi vai sportiski. Rūpnīcās automašīnas nereti tiek aprīkotas tieši ar šiem bremžu klučiem;
  • ● Keramikas bremžu kluči – dārgākie, bet vairumā aspektu arī kvalitatīvākie. Tie nav tik abrazīvi un izceļas ar vienmērīgu berzes koeficientu, pateicoties izmantotajiem materiāliem (krāsainie metāli, sintētiskais kaučuks, keramikas šķiedras). Viens no svarīgākajiem ieguvumiem ir keramikas bremžu kluču izturība gan pret augstu temperatūru, gan nodilumu, un tie ir ļoti efektīvi.

 

Organiskajiem un keramikas bremžu klučiem ir vēl kāda priekšrocība, kuru novērtē ne vien daudzi autovadītāji, bet arī citi cilvēki, proti, tie nodrošina klusāku bremzēšanu.

 

Vai bremžu klučiem un diskiem ir jābūt saderīgiem?

 

Jā, šis faktors ir ļoti svarīgs. Labākais risinājums ir iegādāties oriģinālos bremžu klučus, kas paredzēti konkrētajam automašīnas modelim un bremžu diskiem. Ja neesi pārliecināts, ka pats spēsi atrast piemērotāko risinājumu, padomu vari lūgt mums (rakstot uz e-pastu info@partsale.lv vai zvanot +371 26060661) vai arī auto servisā.

 

Gadījumā, ja bremžu diski un kluči nav no saderīga materiāla, var rasties dažādas problēmas, piemēram, nepietiekama berze, līdz ar to bremzes būs vājas. Savukārt, ja bremžu kluči ir no pārāk cieta materiāla, pārlieku ātri tiks nolietoti bremžu diski.

 

Partsale.lv filtrs – ātrākais ceļš līdz jauniem bremžu klučiem

 

Kā atrast savai automašīnai piemērotākos bremžu klučus dažu sekunžu laikā? Izmantojot mūsu meklēšanas filtru! Tajā tev atliek ievadīt svarīgāko informāciju par savu auto (marku, modeli, izlaiduma gadu, virsbūves tipu un motora veidu), un algoritms atlasīs visus atbilstošos bremžu kluču modeļus. Pēc tam tos varēsi atlasīt pēc cenas, piegādes laika, pieejamā skaita un ražotāja.

 

Ne tikai bremžu kluči, diski un citas ar bremžu sistēmu saistītas detaļas, bet arī viss pārējais tavam auto nepieciešamais atrodams Partsale.lv internetveikalā. Izmanto iespēju iepirkties ērti, ātri un izdevīgi!

 

Atradi lētāk?

Atradi lētāk?

Zvaniet, rakstiet un saņemiet atlaidi!

Vārds
E-mail
Kur atrast lētāk? (saite)
0