• Latviešu
100%
Izmanto ātro meklētāju, lai atrastu daļas tieši Tavam auto

Kvēlsveces: kā izvēlēties piemērotākās?

 

Kvēlsveču klāsts ir ļoti plašs, tāpēc pirms to iegādes tev jāzina, kā atrast pareizās tieši tavam automobilim. Lasi un uzzini noderīgu informāciju gan par šo, gan citiem jautājumiem, kas saistīti ar kvēlsvecēm!

 

Kādu uzdevumu pilda kvēlsveces?

 

Īsā atbilde – kā jau iespējams noprast pēc to nosaukuma, tās veicina degvielas aizdedzināšanu. Šīs sveces vizuāli izskatās pēc zīmuļiem vai pildspalvām, kas izgatavota no metāla, un to galā ir sildīšanas elements, kas ar elektrības palīdzību tiek uzkarsēts. Optimāla kvēlsveču darbība ir īpaši svarīga brīžos, kad temperatūra aiz loga ir nokritusies, proti, ziemas mēnešos un reizēm – arī agros pavasara un rudens rītos.

 

Kādām automašīnām kvēlsveces ir nepieciešamas?

 

Atšķirībā no daudzām citām auto detaļām, kas vajadzīgas praktiski ikvienai automašīnai, kvēlsveces ir nepieciešamas tikai un vienīgi automobiļiem ar dīzeļdzinēju. Automašīnām, kurām ir benzīna dzinējs, to palaišanai neiztikt bez dzirksteles, un tāpēc tām ir vajadzīgas aizdedzes sveces, nevis kvēlsveces.

 

Kad jāmaina kvēlsveces?

 

Optimāls kvēlsveču darbības ilgums ir visai liels – ap 150 tūkstošiem kilometru, tomēr tās, protams, var nolietoties arī krietni ātrāk vai, gluži otrādi, kalpot ilgāt. Par to, ka kvēlsveces savu laiku varētu būt nokalpojušas, parasti liecina:

 

  • ● grūtības iedarbināt automašīnu aukstā laikā – ja ar akumulatoru, starteri un degvielas sistēmu viss kārtībā, bet automobilis, temperatūrai nokrītot līdz mīnus grādiem, ir grūti iedarbināms, pastāv visai liela varbūtība, ka kvēlsvecēm ir kāds bojājums;
  • ● nevienmērīga dzinēja darbība uzreiz pēc automašīnas iedarbināšanas – parasti tas izpaužas vienam vai vairākiem dzinēja cilindriem;
  • ● palielināts degvielas patēriņš;
  • ● degoša kvēlsveces lampiņa priekšējā panelī.

 

Veicot kvēlsveču maiņu, ieteicams nomainīt tās visas uzreiz. Nomainot tikai bojātās kvēlsveces, dzinēju joprojām var būt sarežģīti iedarbināt, jo atšķirsies jauno un lietotu kvēlsveču pretestība. Turklāt tādējādi ilgtermiņā būsi tikai zaudējis laiku un līdzekļus, jo vecās kvēlsveces tāpat ar laiku izdegs, un atkal vajadzēs doties uz autoservisu.

 

Kā pārbaudīt kvēlsveces?

 

Šo uzdevumu noteikti uztici speciālistiem autoservisā, kurā, ja nepieciešams, varēs veikt arī kvēlsveču nomaiņu. Ne katrs auto īpašnieks zina, kur attiecīgās komponentes atrodas, turklāt kvēlsveces dīzelim jāmaina, ievērojot vairākus būtiskus nosacījumus.

 

Kā zināt, kuras no visām kvēlsvecēm der manam auto?

 

Ļoti svarīga ir ne tikai kvēlsveču pareiza nomaiņa, bet arī atbilstošu modeļu piemeklēšana. Ja vien pats nevēlies manuāli atlasīt savam auto piemērotākās kvēlsveces, ņemot vērā to izmērus, spriegumu, strāvas stiprumu un virkni citu parametru, izmanto Partsale.lv filtru. Tajā ikvienai automašīnai atbilstošie kvēlsveču modeļi jau ir atlasīti – atliek vien norādīt svarīgāko informāciju par savu automobili (marku, modeli, izlaiduma gadu un motora modeli), un lieta darīta!

 

Jau pieminētais meklēšanas filtrs nebūt nav vienīgā priekšrocība, ko tev piedāvājam mēs, Partsale.lv internetveikals. Šeit tevi gaida arī ļoti draudzīgas cenas, ātra piegāde, plašs preču klāsts un zinoši klientu konsultanti, kuri nepieciešamības gadījumā sniegs detalizētu konsultāciju un ieteiks labāko risinājumu ikvienā situācijā!

 

Atradi lētāk?

Atradi lētāk?

Zvaniet, rakstiet un saņemiet atlaidi!

Vārds
E-mail
Kur atrast lētāk? (saite)
0