100%
Izmanto ātro meklētāju, lai atrastu daļas tieši Tavam auto

Kvēlsveču relejs: kā izvēlēties piemērotāko?

 

Viena no dīzeļdzinēju automašīnu aizdedzes sistēmas svarīgākajām komponentēm ir kvēlsveču relejs. Ja to nepieciešams nomainīt, Partsale.lv ir pareizā izvēle – pie mums atradīsi relejus praktiski ikvienai automašīnai. Lasi un noskaidro, kā atrast atbilstošu kvēlsveču releja modeli tavam auto!

 

Kāda ir kvēlsveču releja funkcija?

 

Droši vien būsi dzirdējis par kvēlsvecēm – to uzdevums ir veicināt degvielas aizdedzināšanu dzinēju cilindros, izmantojot ar elektrības palīdzību uzkarsētu sildīšanas elementu. Kvēlsveču relejs savukārt kontrolē elektrības padevi, ņemot vērā no sensoriem iegūtos datus un pielāgojot elektrības jaudu, kāda nepieciešama kvēlsveču uzkarsēšanai. Šo komponenšu stāvoklim īpaši liela nozīme ir ziemā un ļoti aukstās rudens un pavasara naktīs un rītos, kad termometrs rāda mīnus grādus.

 

Vai kvēlsveču releji ir nepieciešami tikai automobiļiem ar dīzeļdzinējiem?

 

Jā, jo benzīna dzinējiem aizdedzes sistēma ir citāda – to iedarbināšanai ir vajadzīga dzirkstele, un attiecīgo procesu nodrošina aizdedzes sveces. Dīzeļdzinējiem dzirkstele nav nepieciešama, jo degvielas aizdegšanās tiek panākta, uzkarsētajai kvēlsvecei reaģējot ar dīzeļdegvielu.

 

Kad nepieciešama kvēlsveču releja maiņa?

 

Kvēlsveču releji parasti kalpo aptuveni 100-150 tūkstošus kilometru, taču to darbības laiku var samazināt pārāk augsta temperatūra un nevienmērīga elektrības padeve. Tāpēc, tāpat kā daudzas citas automašīnu detaļas, arī kvēlsveču releji darbosies ilgāk, ja regulāri parūpēsies par automašīnas kopējo stāvokli.

 

Par to, ka kvēlsveču relejus pienācis laiks mainīt, var norādīt šādas pazīmes:

 

  • ● Brīdinājuma signāls priekšējā panelī – tā var būt gan kvēlsveces lampiņa, gan atsevišķos gadījumos – arī signāls Check engine;
  • ● Problēmas ar automašīnas iedarbināšanu (it īpaši aukstā laikā);
  • ● Balti dūmi no izpūtēja, automašīnas dzinējam uzsilstot;
  • ● Nevienmērīga dzinēja darbība, automašīnu iedarbinot.

 

Attiecīgās pazīmes gan var signalizēt arī par citiem defektiem, piemēram, savu laiku nokalpojušām kvēlsvecēm. Tāpēc, pirms pasteidzies ar secinājumiem un dodies iegādāties nepieciešamās detaļas to nomaiņai, apmeklē uzticamu autoservisu, kurā tiks veikta automašīnas diagnostika un nepieciešamības gadījumā arī bojāto komponenšu labošana vai nomaiņa.

 

Kāds kvēlsveču relejs ir piemērots manam automobilim?

 

Ja esi uzzinājis, ka kvēlsveču relejs savu laiku ir nokalpojis un nepieciešams iegādāties jaunu modeli, ir ļoti svarīgi atrast konkrētajam automobilim piemērotu releju. Tie savā starpā atšķiras pēc vairākiem parametriem, piemēram, polu skaita, nominālā sprieguma, priekšsildīšanas laika, un citiem.

 

Manuāla kvēlsveču releju meklēšana var aizņemt visai daudz laika, tāpēc mēs, Partsale.lv, saviem klientiem piedāvājam meklēšanas filtru. Tajā tev jāievada sava automobiļa marka, modelis, izlaiduma gads un motora modelis, un tavā acu priekšā nonāks visi atbilstošie releji, kurus savukārt varēsi kārtot pēc cenas, pieejamības un piegādes laika.

 

Kāpēc kvēlsveču relejus un citas automašīnas detaļas iegādāties Partsale.lv internetveikalā? Jo mēs piedāvājam ne tikai ērtos meklēšanas filtrus praktiski ikvienai automašīnas komponentei, bet arī ļoti operatīvu piegādi, pateicoties tam, ka lielākā daļa preču atrodas mūsu noliktavā. Tam visam komplektā – draudzīgas cenas un nepieciešamības gadījumā arī klientu konsultantu sniegtas konsultācijas par veikalā esošajām detaļām!

 

 

Atradi lētāk?

Atradi lētāk?

Zvaniet, rakstiet un saņemiet atlaidi!

Vārds
E-mail
Kur atrast lētāk? (saite)
0