• Latviešu
100%
Izmanto ātro meklētāju, lai atrastu daļas tieši Tavam auto

Zobsiksna: kā izvēlēties piemērotāko?

 

Automašīnas darbība nav iedomājama bez zobsiksnas, turklāt to regulāri nepieciešams nomainīt. Lasi un noskaidro, kura no visām zobsiksnām ir piemērotākā tavam automobilim un kādas funkcijas tā veic!

 

Kādas funkcijas pilda zobsiksna?

 

Uz zobsiksnas esošo izvirzījumu jeb zobu uzdevums ir sinhronizēt dzinēja funkcijas – nodrošināt kloķvārpstas rotāciju un vārstu atvēršanos/aizvēršanos. Tādējādi zobsiksna rūpējas par degvielas un gaisa ieplūšanu un izplūšanu, nodrošinot optimālu degvielas sadegšanu. Vārstiem ir jāatveras un jāaizveras precīzi un konkrētā brīdī, bet, ja zobsiksna ir nolietojusies, tā attiecīgo funkciju vairs nespēj nodrošināt.

 

Kad zobsiksnu nepieciešams nomainīt?

 

To, kad zobsiksnu vajadzētu mainīt, meklē automašīnas rokasgrāmatā – tajā norādīts, pēc cik kilometriem maiņa nepieciešama. Parasti zobsiksnas maiņas intervāls ir 100000 līdz 160000 kilometri jeb trīs līdz pieci gadi. Zobsiksnas maiņu ieteicams veikt arī tad, ja nupat esi iegādājies lietotu automašīnu, jo šādā gadījumā tu nevari zināt, kad tā pēdējo reizi ir mainīta. Vēl noteikti jāpiebilst, ka šo uzdevumu ir jāuztic profesionāļiem, jo zobsiksnas maiņa pieprasa gan specifiskas zināšanas un augstu precizitāti, gan atbilstošu aprīkojumu.

 

Veicot zobsiksnas maiņu, ieteicams nomainīt uzreiz visu zobsiksnas komplektu, kurā ietilpst arī ūdens pumpis, zobsiksnas ruļļi un spriegotājs. Šāda pieeja palīdzēs izvairīties no vairākkārtējas auto servisa apmeklēšanas, lai katru no detaļām nomainītu atsevišķi, turklāt zobsiksnas cena ir vien nedaudz lētāka, salīdzinot ar pilnu komplektu.

 

Problēmas, ko var radīt bojāta vai plīsusi zobsiksna

 

Ja zobsiksna savu laiku ir nokalpojusi, tā var radīt virkni problēmu. Lūk, dažas no tām:

 

  • ● Paātrinājuma zušana;
  • ● Nestabila pārvietošanās, kas atgādina hidroplanēšanu;
  • ● Eļļas noplūde vai eļļas spiediena samazināšanās;
  • ● Pastiprināta dūmošana.

 

Par to, ka pienācis laiks zobsiksnas remontam, var liecināt arī tikšķoša skaņa, Check engine signāls automašīnas panelī, kā arī problēmas ar automobiļa startēšanu (skaņām esot līdzīgām kā ar izlādējušos akumulatoru). Pārlieku nolietotas zobsiksnas mēdz plīst, un tad problēmas var būt ļoti nepatīkamas gan bojājumu, gan izdevumu ziņā; arī remontdarbi šādā gadījumā mēdz būt visai ilgi.

 

Partsale.lv meklēšanas filtrs – ērtākais veids, kā atrast zobsiksnu konkrētam auto

 

Katram automašīnas modelim nepieciešama tam atbilstoša zobsiksna, kas atbilst gan pēc zobu skaita, gan garuma un platuma. Turklāt tās izgatavo vairāki desmiti auto detaļu ražotāju. Kā plašajā klāstā atrast pareizo zobsiksnu? To visērtāk izdarīt, izmantojot Partsale.lv meklēšanas filtru, atlasot konkrētu automašīnas modeli. Visas piemērotās zobsiksnas savukārt varēsi atlasīt pēc to cenas, pieejamības, piegādes laika un ražotāja.

 

Partsale.lv ir pareizā vieta, kur iegādāties jaunu zobsiksnu! Mēs piedāvājam ne tikai plašu preču klāstu un draudzīgas cenas, bet arī operatīvu piegādi (uz mūsu biroju Rīgā, Maskavas ielā 240, kādu no Omniva pakomātiem vai piegādi ar Omniva kurjeru līdz pat tava mājokļa durvīm).

 

 

Atradi lētāk?

Atradi lētāk?

Zvaniet, rakstiet un saņemiet atlaidi!

Vārds
E-mail
Kur atrast lētāk? (saite)
0