• Latviešu
100%

Sajūga komplekts

Mājaslapā / Ātrumkārba / Sajūgs / Sajūga komplekts
Izmanto ātro meklētāju, lai atrastu daļas tieši Tavam auto

Sajūgs un sajūga komplekts: kā izvēlēties piemērotāko?

 

Sajūgs ir viena no svarīgākajām ātrumkārbas detaļām. Partsale.lv internetveikalā tu vari ne tikai iegādāties sajūgus un to komplektus, bet arī uzzināt vairāk par šo automašīnas sastāvdaļu!

 

Kādu lomu automašīnā pilda sajūgs?

 

Sajūgam ir ļoti svarīgs uzdevums, proti, tas nodrošina vienmērīgu dzinēja un transmisijas saslēgšanu un atslēgšanu, kad tas nepieciešams, piemēram, uzsākot braukšanu, bremzējot vai pārslēdzot automašīnas pārnesumus.

 

Kā atpazīt sajūga defektus?

 

To, ka ar sajūgu ir sākušās kādas problēmas, parasti norāda šādas pazīmes:

 

  • ● Grūtības veikt pārnesumu jeb ātrumu pārslēgšanu;
  • ● Braukšanas laikā šķiet, ka automašīnai trūkst jaudas, tautas valodā runājot – tā nevelk (it īpaši, veicot kāpumus jeb braucot kalnā);
  • ● Deguma smaka automobiļa salonā.

 

Saskaroties ar kādu no attiecīgajiem defektiem, ir svarīgi to novērst laicīgi. Ja tā nedarīsi, pastāv risks, ka bojājumi ietekmēs arī citas detaļas, kā rezultātā būs jāmeklē ne tikai jauns sajūgs, bet arī sajūga komplekts. Tomēr jārēķinās, ka visas sajūga komplektā ietilpstošās detaļas mēdz nodilt visai vienmērīgi, tāpēc nereti laba ideja ir nomainīt visu sajūga komplektu uzreiz, it īpaši, ja tas nav ticis mainīts jau ilgāku laiku. Parasti sajūga komplekts kalpo aptuveni 100 tūkstošus kilometru, taču dažādu faktoru ietekmē tas var nolietoties ievērojami ātrāk vai, gluži otrādi, kalpot ilgāk.

 

Kas ietilpst sajūga komplektā?

 

Sajūga komplekts sastāv no vairākām komponentēm. Tās ir:

 

  • ● Sajūga kurvis (tiek saukts arī par sajūga grozu) – tajā ir piespiedējdisks, diafragmas atsperes un apvalks. Sajūgu ieslēdzot, atsperes tiek saspiestas, bet, sajūga pedāli atlaižot, atsperes atbrīvojas, kā rezultātā piespiedējdisks tiek atvirzīts no sajūga diska;
  • ● Sajūga disks – atrodas starp automašīnas dzinēju un piespiedējdisku. Sajūga ieslēgšanas laikā disks tiek piespiests pie spararata, un līdz ar to griezes moments tiek novirzīts no dzinēja uz transmisiju;
  • ● Sajūga izspiedējgultnis – atrodas uz mezgla rotācijas ass. Sajūga izspiedējgultnis darbina dempfatsperes;
  • ● Sajūga izslēgšanas dakša – veic izspiedējgultņa pārvietošanu.

 

Visai bieži, saskaroties ar kādu no defektiem, kas raksturīgs sajūga bojājumiem, bojāts ir tikai tā disks, bet, šos defektus ignorējot, ātri vien salūzt var arī pārējās sajūga komplekta sastāvdaļas.

 

Kā atrast sajūgu, kas derēs manam automobilim?

 

Katrai automašīnai jāiegādājas tieši tai piemērots sajūgs vai sajūga komplekts. Mēs, Partsale.lv, esam parūpējušies, lai tev šis process aizņemtu pēc iespējas mazāk laika. Pirmkārt, šīs pašas lapas augšpusē atradīsi filtru, kurā, norādot automobiļa izlaiduma gadu, marku, modeli un dzinēja tilpumu, atradīsi tikai un vienīgi tavam auto piemērotas detaļas.

 

Arī tad, ja vēlies atrast konkrēta ražotāja sajūgu vai gribi iekļauties noteiktā cenu kategorijā, vari atlasīt atbilstošus piedāvājumus ar kreisajā sānā esošā filtra palīdzību. Turpat sajūgus un to komplektus iespējams kārtot pēc to pieejamības un piegādes datuma. Piebildīsim, ka šādi filtri tevi sagaida praktiski ikvienā auto detaļu sadaļā mūsu internetveikalā.

 

Vai jau izvēlējies savam auto piemērotu sajūgu? Varbūt tev radies kāds jautājums vai nepieciešama eksperta konsultācija? Šādā gadījumā raksti mums uz e-pastu info@partsale.lv vai zvani uz tālruņa numuru +371 26060661!

 

Atradi lētāk?

Atradi lētāk?

Zvaniet, rakstiet un saņemiet atlaidi!

Vārds
E-mail
Kur atrast lētāk? (saite)
0