100%

Bremžu diski

Mājaslapā / Serviss un Filtri / Palīgmateriāli / Bremžu diski
Izmanto ātro meklētāju, lai atrastu daļas tieši Tavam auto

 

 

Bremžu diski: kā izvēlēties piemērotākos?

 

Partsale.lv internetveikalā bremžu diskus atradīsi praktiski ikvienai automašīnai. Gribi noskaidrot, kādi bremžu diski ir piemērotākie tavam automobilim, un kad tos nepieciešams mainīt? Lasi un noskaidro!

 

Kad jāveic bremžu disku maiņa?

 

Līdzīgi kā daudzām citām automašīnu detaļām, eļļām un šķidrumiem, arī bremžu diskiem katrs auto ražotājs nosaka konkrētu intervālu, pēc kura tos nepieciešams mainīt. Šādu informāciju tu atradīsi automašīnas rokasgrāmatā.

 

Bieži vien bremžu diski gan jāmaina ātrāk, jo tie ir nolietoti vai bojāti. Par nepieciešamību lūkoties jaunu bremžu disku virzienā var liecināt:

  • ● Čīkstoša skaņa bremzējot – šādā gadījumā bremžu diska virsējais slānis ir nodilis, bremžu klučiem berzējoties pret metāla virsmu;
  • ● Vibrācijas, kas jūtamas uz bremzes pedāļa vai stūres – tas nozīmē, ka bremžu diski sametas un tos nepieciešams nomainīt pēc iespējas ātrāk. Pārvietošanās ar šādiem bremžu diskiem ir ļoti nedroša.

 

Pārbaudīt bremžu disku nolietojumu vari arī vizuāli vai ar tausti. Proti, ja bremžu diska ārmalā redzama/jūtama izteikta kante, disks ir ievērojami nodilis un pienācis laiks to nomainīt. Obligāti ņem vērā – šādu pārbaudi neveic, ja ar auto nupat esi braucis, jo bremžu diski vēl nebūs atdzisuši.

 

Kā, zināt, kuri bremžu diski ir piemēroti konkrētam automobilim?

 

Konkrētām automašīnām piemēroti konkrēti diski – tiem jāatbilst pēc izmēra, stiprinājuma veida un citiem tehniskajiem parametriem. Ja nezini, kuri no visiem disku modeļiem ir piemēroti tavam auto, ērtākais veids, kā to noskaidrot – izmantojot Partsale.lv meklēšanas filtru. Ar tā palīdzību, atlasot automašīnas modeli, izlaiduma gadu, virsbūves tipu un dzinēju, redzēsi visus atbilstošos bremžu diskus, kurus pēc tam varēsi atlasīt pēc saviem ieskatiem.

 

Vai bremžu diskus jāmaina reizē ar bremžu klučiem?

 

Viennozīmīgas atbildes uz šo jautājumu nav. Lielākoties gan bremžu kluči nodilst ātrāk. Taču, izvēloties nesaderīgas cietības klučus un diskus (pārāk mīkstus diskus vai pārāk cietus klučus), bremžu diski var nodilt ātrāk par klučiem. Jaunākām automašīnām ražotāji arvien biežāk mēdz ieteikt bremžu klučus un diskus nomainīt vienlaicīgi, jo, pateicoties modernajām funkcijām, abas detaļas dilst vienmērīgi.

 

Bremžu disku nomaiņu uztici ekspertiem

To, vai tavam auto jāmaina tikai bremžu kluči / diski vai abas detaļas uzreiz, vislabāk spēs pateikt profesionāls auto servisa darbinieks, kurš pie reizes arī novērtēs kopējo bremžu sistēmas stāvokli un veiks nepieciešamos darbus.

Nomainīt bremžu diskus un klučus teorētiski iespējams arī pašam, taču no šādas prakses labāk vajadzētu izvairīties. Katra sīkākā pieļautā kļūda var rezultēties ne vien neefektīvā bremžu sistēmas darbībā, bet arī radīt zaudējumus ilgtermiņā un, pats galvenais – apdraudēt tevi un citus satiksmes dalībniekus.

Vēlies iegādāties kvalitatīvus oriģinālos vai analogos bremžu diskus no iecienītākajiem ražotājiem un gribi, lai bremžu disku cena ir tavam maciņam draudzīga? Tas viss komplektā ar detalizētu meklēšanas filtru tevi jau gaida mūsu, Partsale.lv, internetveikalā!

 

 

Atradi lētāk?

Atradi lētāk?

Zvaniet, rakstiet un saņemiet atlaidi!

Vārds
E-mail
Kur atrast lētāk? (saite)
0