• Latviešu
100%

Abs sensors

Mājaslapā / Bremzes / Bremžu devēji / Abs sensors
Izmanto ātro meklētāju, lai atrastu daļas tieši Tavam auto

ABS sensors: kā izvēlēties piemērotāko?

 

Ja automašīnai nepieciešams jauns ABS sensors, ar tā nomaiņu vilcināties nedrīkst. Pērc to pie mums, Partsale.lv internetveikalā!

 

Kāds ir ABS sensora darbības princips?

 

Burtu salikumu ABS droši vien būs dzirdējis ikviens autovadītājs. Tā ir bremžu antibloķēšanas sistēma (Anti-lock braking system – no angļu valodas), kas, kā priekšā pasaka nosaukums, bremzēšanas laikā palīdz automašīnas riteņiem nenobloķēties. Bremzēšanas laikā nospiežot bremzes pedāli līdz galam, riteņi var sākt slīdēt, kā rezultātā automašīna kļūst nevaldāma, bet ABS sistēma parūpējas, lai spiediens uz bremzēm būtu atbilstošs un riteņi nenobloķētos.

 

Viena no ABS sistēmas sastāvdaļām ir ABS sensors, kas nemitīgi mēra riteņu griešanās ātrumu un attiecīgos datus nodod citai ABS sistēmas komponentei – elektroniskajam vadības blokam. Elektroniskais vadības bloks, ņemot vērā no sensoriem iegūto informāciju, ietekmē modulatora darbību, kas pielāgo bremzēšanas spēku katram ritenim.

 

Kādas pazīmes var liecināt par ABS sensora defektu?

 

Ja ar ABS sensoru atgadījusies kāda problēma, parasti to iespējams izjust bremzēšanas laikā, jo riteņi nobloķējas (to īpaši izteikti iespējams manīt, bremzējot uz slapja vai apledojuša ceļa). Tāpat par ABS sensora defektu mēdz norādīt automašīnas priekšējā panelī degoša ABS lampiņa; dažkārt iedegties var arī TCS vai dzinēja (Check engine – no angļu val.) lampiņa. Šādās situācijās defektu ir nepieciešams diagnosticēt un novērst nekavējoties, jo pretējā gadījumā automašīnu savaldīt brīžos, kad tas visvairāk vajadzīgs, būs ļoti sarežģīti vai pat neiespējami.

 

Kā pareizi parūpēties par ABS sensoriem?

 

Pats galvenais uzdevums ir regulāri, ņemot vērā automašīnas ražotāja rekomendācijas, veikt ABS sensoru pārbaudi, jo tiem kaitē uz ceļa esošās smiltis, sāls un citi svešķermeņi. Ja neesi drošs, ka šo uzdevumu spēj paveikt pats, attiecīgo pienākumu uztici ekspertiem autoservisā. Tāpat ABS sensoru darbību var ietekmēt pārējo ABS sistēmas sastāvdaļu un gultņu stāvoklis, un attiecīgā komponente var tikt sabojāta arī kādas citas detaļas nomaiņas vai remonta laikā. Tādēļ ir svarīgi parūpēties, lai automašīnas kopējais stāvoklis būtu labs.

 

Kāpēc Partsale.lv ir pareizā vieta, kur iegādāties ABS sensorus?

 

Pirmkārt, pie mums ikviena auto detaļa, tostarp ABS sensori, ir pieejami ļoti plašā klāstā praktiski ikvienam automobilim. Otrkārt, pateicoties tam, ka lielākā daļa no šīm detaļām atrodas mūsu noliktavā, spēsim to piegādāt ļoti ātri. Runājot par piegādi – pasūtījumu vari saņemt gan uz vietas mūsu birojā Rīgā, Maskavas ielā 240, gan kādā no Omniva pakomātiem vai ar piegādi līdz mājas durvīm.

 

Treškārt, saviem klientiem piedāvājam ļoti draudzīgas cenas. Ceturtkārt, lapas augšpusē atradīsi meklēšanas filtru. Tev tajā atliek vien ievadīt automašīnas modeli, marku, ražošanas gadu un motora tilpumu. Pēc tam tavā acu priekšā būs tikai tavam automobilim piemērotie ABS sensori, un tos savukārt varēsi sakārtot pēc cenas, piegādes laika, ražotāja un pieejamības.

 

Iegādāties ABS sensorus pie mums ir patiešām vienkārši – to izdarīt vari dažu minūšu laikā, un arī pašas detaļas saņemsi ļoti operatīvi. Izmēģini šo iespēju arī tu!

 

Atradi lētāk?

Atradi lētāk?

Zvaniet, rakstiet un saņemiet atlaidi!

Vārds
E-mail
Kur atrast lētāk? (saite)
0