• Latviešu
100%

Eļļas filtrs

Mājaslapā / Serviss un Filtri / Filtri / Eļļas filtrs
Izmanto ātro meklētāju, lai atrastu daļas tieši Tavam auto

Eļļas filtri: kā izvēlēties piemērotākos?

 

Vēlies parūpēties par savas automašīnas dzinēju? Tad bez kvalitatīva eļļas filtra neiztikt. Ja gribi būt lietas kursā, kurš no visiem eļļas filtriem ir pareizā izvēle un pie reizes to arī iegādāties, esi nonācis pareizajā vietā!

 

Kāda ir eļļas filtra funkcija?

 

Motoram darbojoties, tam ir nepieciešama eļļošana, lai maksimāli novērstu kustīgo detaļu nolietojumu, samazinot berzi starp tām. Par šo procesu rūpējas eļļošanas sistēma, un viena no tās būtiskākajām sastāvdaļām ir eļļas filtrs. Tas nepieciešams, jo eļļā nonāk metāla daļiņas, ķīmiskie elementi un citi svešķermeņi, kas rodas, dzinējam darbojoties. Filtrs šo piesārņojumu aiztur un neļauj tam nokļūt atpakaļ dzinējā.

 

Kāpēc eļļas filtru nepieciešams nomainīt laicīgi?

 

Ja eļļas filtri netiek laicīgi nomainīti vai ir neefektīvi, abrazīvās daļiņas nonāk atpakaļ dzinējā, un tas pastiprināti dilst. Ņemot vērā, ka eļļas filtru cena ir visai simboliska, to maiņu noteikti jāveic laicīgi, jo zaudējumi, piedzīvojot dzinēja defektus, var būt ievērojami.

 

Cik bieži jāveic eļļas filtra maiņa?

 

Uz šo jautājumu atbildi sniedz auto ražotājs, un šādu informāciju vari atrast automašīnas lietotāja rokasgrāmatā vai internetā, kā arī konsultējoties ar autoservisa darbinieku. Lielākoties eļļas filtru iesaka mainīt ik pēc 10-15 tūkstošiem kilometriem vai vismaz reizi gadā, un to parasti dara vienlaicīgi ar eļļas maiņu.

 

Kas var liecināt par to, ka eļļas filtrs ir jāmaina?

 

Reizēm eļļas filtru nepieciešams mainīt ātrāk, jo tajā radušies kādi bojājumi vai tas savu laiku ir nokalpojis. Par to var liecināt šādi aspekti:

 

  • ● Zems eļļas spiediens;
  • ● Palielinājies eļļas patēriņš;
  • ● Dzinēja pārkaršana;
  • ● Uz zemes izpilējusi eļļa, automašīnai stāvot uz vietas;
  • ● Problēmas ar dzinēja darbību, piemēram, samazinājies paātrinājums;
  • ● Pastiprināta dūmošana;
  • ● Degušas eļļas smaka;
  • ● Metāliskas skaņas dzinēja darbības laikā.

 

Lai šādas problēmas neatgadītos, ir svarīgi ne vien izvēlēties kvalitatīvu eļļas filtru un to pareizi uzstādīt (šo procesu uzticot ekspertam), bet arī iegādāties kvalitatīvu motoreļļu un degvielu, kā arī izvairīties no sportiskiem un ļoti īsiem izbraucieniem ar neuzsildītu motoru. Eļļas filtram var kaitēt arī situācijas, kad motors ilgi tiek darbināts tukšgaitā.

 

Eļļas filtri jāizvēlas atbilstoši automašīnas specifikācijai

 

Eļļas filtri, tāpat kā lielākā daļa pārējo automašīnas detaļu, ir pielāgoti konkrētam auto modelim, ņemot vērā gan izmēru, gan citus faktorus. Viens no tiem ir filtra attīrīšanas efektivitātes līmenis, proti, cik lielas daļiņas tas spēj aizturēt. Standarts ir daļiņas, kuru izmērs sasniedz piecus mikronus, taču pieejami filtri, kas aiztur arī ievērojami mazākas daļiņas. Varētu šķist, ka, jo mazākus svešķermeņus filtrs spēj aizturēt, jo labāk, taču jārēķinās, ka tas arī nozīmē ātrāku eļļas filtra nolietošanos un aizsērēšanu, līdz ar to filtru būs nepieciešams ātrāk nomainīt.

 

Vēlies atrast savam auto piemērotu eļļas filtru bez liekām pūlēm un laika tērēšanas? Nekādu problēmu – Partsale.lv internetveikals piedāvā ne tikai patīkami zemas cenas un ļoti plašu preču klāstu, bet arī meklēšanas filtru, kas automātiski atlasa konkrētajam automašīnas modelim atbilstošās detaļas. Izmēģini to arī tu!

 

 

Atradi lētāk?

Atradi lētāk?

Zvaniet, rakstiet un saņemiet atlaidi!

Vārds
E-mail
Kur atrast lētāk? (saite)
0