100%

Gaisa filtrs

Mājaslapā / Serviss un Filtri / Filtri / Gaisa filtrs
Izmanto ātro meklētāju, lai atrastu daļas tieši Tavam auto

Gaisa filtrs: kā izvēlēties piemērotāko?

 

Dažāda veida filtri ir nepieciešami ikvienai automašīnai, tostarp – arī gaisa filtrs motoram. Noskaidro, kurš no visiem filtriem der tavam auto, kā tie atšķiras, un kad pienācis laiks veikt šī filtra nomaiņu!

 

Kādu funkciju veic gaisa filtrs?

 

Lai automašīnas dzinējs spētu optimāli darboties, tam ir nepieciešama gaisa pieplūde. Tomēr dažādas gaisā sastopamās daļiņas (putekļi, smogs, putekšņi, un citas), nokļūstot dzinējā, var radīt problēmas tā darbībā vai pat dzinēju sabojāt. Lai tā nenotiktu, tiek izmantoti gaisa filtri.

 

Cik bieži gaisa filtrs ir jānomaina?

 

Gaisa filtra maiņu vajadzētu veikt, ņemot vērā automašīnas ražotāja norādījumus, kas atrodami autovadītāja rokasgrāmatā. Parasti šis intervāls sasniedz 10000 līdz 15000 kilometrus, un visai ierasta ir prakse gaisa filtru mainīt vienlaicīgi ar motoreļļu. Gaisa filtra stāvokli ļoti lielā mērā ietekmē ne tikai nobraukto kilometru daudzums, bet arī braukšanas apstākļi. Ja bieži nākas pārvietoties pa putekļainiem ceļiem vai pilsētu, kurā ir augsts gaisa piesārņojums, ir tikai loģiski, ka gaisa filtru nāksies nomainīt biežāk.

 

Ņemot vērā, ka gaisa filtram piekļūt ir visai vienkārši, to ieteicams ik pēc aptuveni 5000 kilometriem pārbaudīt. Ja pārbaudes laikā gaisa filtrs ir vien nedaudz netīrs, to var iztīrīt, netīrumus izkratot vai izsūcot ar putekļsūcēju un nepieciešamības gadījumā notīrot ar lupatiņu. Savukārt, ja uz gaisa filtra redzamas eļļas vai cita šķidruma pēdas, jāpārliecinās, vai nav bojāts radiators un radusies eļļas noplūde.

 

Kādi ir gaisa filtru veidi?

 

Gaisa filtri dzinējiem ir ļoti daudzveidīgi. Viena no būtiskākajām iezīmēm, pēc kuras tie atšķiras, ir izmantotais materiāls:

 

  • ● Papīra gaisa filtri – izveidoti no speciāla papīra, kas ir krokots, tādējādi palielinot laukumu, kas aiztur netīrumus. Ļoti izplatīts risinājums, pateicoties savai efektivitātei, vienkāršajai kopšanai un zemajai cenai. Bieži tiek izmantoti automašīnas standarta aprīkojumā;
  • ● Putu gaisa filtri – izgatavoti no puliuretāna, reizēm piesūcināti ar eļļu. Pateicoties efektīvai putekļu filtrācijai, iecienīts risinājums bezceļu automašīnām, kā arī sporta auto. Neskatoties uz efektīvo netīrumu aizturēšanu, tie nodrošina labu gaisa caurlaidību, kā arī ir mazgājami;
  • ● Nerūsējošā tērauda gaisa filtri – izveidoti no tērauda sieta vairākos slāņos. Tie nodrošina ļoti labu gaisa plūsmu, taču caur sietiem var nokļūt arī daļa netīrumu;
  • ● Kokvilnas gaisa filtri – sastāv no kokvilnas vairākos slāņos, starp kuriem ir alumīnija siets. Labākai mazo daļiņu filtrācijai kokvilnas gaisa filtrus mēdz piesūcināt ar eļļu. Mainot standarta papīra gaisa filtrus, autovadītāji mēdz izvēlēties šo risinājumu, jo kokvilnas filtri ir mazgājami un ilgāk kalpo.

 

Bez nosauktajiem variantiem pieejami arī gaisa filtri ar eļļas vai ūdens tvertni, bet šādi risinājumi ir mazāk izplatīti. Sportiskiem mērķiem reizēm atsevišķi tiek izdalīti sporta gaisa filtri.

 

Atrast savam auto piemērotu gaisa filtru Partsale.lv internetveikalā ir pavisam vienkārši – tev tikai jāievada svarīgākā informācija par savu automašīnu (marka, modelis, izlaiduma gads, virsbūves tips, motors). Kad to būsi izdarījis, tavā acu priekšā nonāks visi konkrētajam auto piemērotie gaisa filtri – atliks vien veikt pasūtījumu un izvēlēties sev ērtāko piegādes opciju!

 

Atradi lētāk?

Atradi lētāk?

Zvaniet, rakstiet un saņemiet atlaidi!

Vārds
E-mail
Kur atrast lētāk? (saite)
0