100%

Akumulatori

Mājaslapā / Serviss un Filtri / Palīgmateriāli / Akumulatori
Izmanto ātro meklētāju, lai atrastu daļas tieši Tavam auto

Auto akumulatori: kā izvēlēties piemērotāko?

 

Vēlies uzzināt, kāds akumulators vajadzīgs tavam automobilim? Iepazīsties ar svarīgākajiem akumulatoru parametriem šajā ceļvedī!

 

Akumulators jāizvēlas, ņemot vērā auto ražotāja rekomendācijas

 

To, kādi auto akumulatori ir piemēroti konkrētām automašīnām, nosaka auto ražotāji. Šo informāciju vari atrast, ielūkojoties auto lietotāja rokasgrāmatā. Ja tā nav pieejama, izmanto internetā esošās datubāzes vai arī sazinies ar mums, rakstot uz info@partsale.lv vai zvanot pa tālruni +371 26060661

 

Kādi ir galvenie akumulatoru parametri?

 

Automašīnu akumulatori atšķiras pēc vairākiem parametriem:

 

 • ● Akumulatora baterijas ietilpība – tiek norādīta ampērstundās (Ah) un norāda, cik stundas auto akumulators var dot strāvu viena ampēra apjomā. No šī parametra atkarīgs, cik ilgi akumulators spēs darbināt radio, apgaismojumu un citas elektroierīces, nedarbojoties automašīnas dzinējam;
 • ● CCA strāva – Cold Cranking Amps jeb aukstā starta strāva tiek norādīta ampēros (A) un nosaka to, cik liela jauda tiek pielietota, iedarbinot dzinēju. Attiecīgajam parametram ir īpaši liela nozīme zemā temperatūrā;
 • ● Spriegums – tiek norādīts voltos (V). Automašīnām praktiski vienmēr nepieciešami akumulatori 12V;
 • ● Akumulatora izmēri – akumulatoriem tiek norādīts augstums, platums un garums milimetros;
 • ● Skavu izvietojums – norāda, kur akumulatoram atrodas skavas, lai to būtu iespējams pievienot automašīnai.

 

Reizēm automašīnu īpašnieki vēlas iegādāties akumulatoru ar lielāku baterijas ietilpību un CCA strāvu, nekā norādījis automašīnas ražotājs. No šādas prakses noteikti jāizvairās, jo, pirmkārt, tādējādi akumulatora ekspluatācijas laiks var kļūt īsāks, savukārt ģenerators to var nespēt pilnībā uzlādēt, kas pēc laika radīs problēmas automašīnas startēšanā. Otrkārt, šādi auto akumulatori praktiski vienmēr ir dārgāki.

 

Cik bieži auto akumulators ir jāmaina, un kā par to atbilstoši parūpēties?

 

Atbildi uz šo jautājumu, protams, ietekmē daudzi faktori, taču vidēji automašīnu akumulatori kalpo 3-5 gadus. Lai akumulatora mūžs būtu pēc iespējas ilgāks, ievēro šos padomus:

 

 • ● Izvēlies konkrētajam automašīnas modelim piemērotu akumulatoru;
 • ● Izvairies no īsiem izbraucieniem – to laikā ģenerators nespēj akumulatoru uzlādēt;
 • ● Neizmanto elektroierīces (radio, apgaismojumu, kā arī telefona un citu ierīču uzlādēšanu), kamēr automašīnas dzinējs ir izslēgts;
 • ● Regulāri veic akumulatora pārbaudi un nepieciešamības gadījumā veic tā uzlādi;
 • ● Pārvietojies ar automašīnu regulāri, it īpaši – aukstā laikā;
 • ● Nedarbini starteri pārmērīgi ilgi.

 

Par to, ka pienācis laiks lūkoties jauna akumulatora virzienā, var liecināt ne vien problēmas iedarbinot auto dzinēju, bet arī blāvs apgaismojums, problēmas ar elektroierīču darbību, bojāts akumulatora korpuss (tas var izdalīt arī ļoti nepatīkamu smaku) un pulverveida izdalījumi baltā krāsā.

 

Kā atšķiras dziļās izlādes, želejas un AGM akumulatori?

 

Auto akumulatori atšķiras ne tikai pēc iepriekš nosauktajiem parametriem, bet arī to darbības veida. Dziļās izlādes akumulators nav paredzēts auto iedarbināšanai, bet tas ir veidots tā, lai akumulators spētu nodrošināt vienmērīgu jaudas izlādi ievērojami ilgāku laiku. Šādi akumulatori ir iecienīti kemperos, laivās un spēkratos ar elektrodzinēju.

 

Želejas akumulatori, kā jau iespējams noprast pēc nosaukuma, ir ar želejveida elektrolītu. Tie ir izturīgi pret triecieniem un spēj ilgstoši uzturēt spriegumu bez papildu izlādes, kā arī uzlāde notiek bez gāzes un tvaikiem, un tie ir mazāk niķīgi pēc ilgākas dīkstāves. Tiesa, želejas akumulatori ir prasīgāki uzlādes ziņā, proti, tos nedrīkst pilnībā izlādēt un ātrā uzlāde tiem ļoti kaitē.

 

AGM akumulatori izceļas ar augstu veiktspēju un izturību. Tie ir īpaši piemēroti transportlīdzekļiem, kam ir automātiskā Start-stop sistēma un/vai elektriskās ierīces, kas patērē daudz jaudas, kā arī automašīnām, ar kurām bieži tiek veikti īsi braucieni. AGM akumulatorus šo iemeslu dēļ bieži izvēlas komerctransportam.

 

Labākie akumulatori un lieliskas akumulatoru cenas tevi gaida Partsale.lv – iegādājies kādu no plašā klāsta un ietaupi!

 

Atradi lētāk?

Atradi lētāk?

Zvaniet, rakstiet un saņemiet atlaidi!

Vārds
E-mail
Kur atrast lētāk? (saite)
0