100%

Lambda zonde

Mājaslapā / Dzinējs un izplūde / Rezerves daļas / Lambda zonde
Izmanto ātro meklētāju, lai atrastu daļas tieši Tavam auto

Lambda zonde: kā izvēlēties piemērotāko?

 

Lambda zonde, ļoti iespējams, nav viena no zināmākajām automašīnas sastāvdaļām, taču no tās ir atkarīgi vairāki būtiski aspekti, tostarp – degvielas patēriņš. Lasi un uzzini, kā atrast tieši tavam piemērotu lambda zondi!

 

Kāds ir lambda zondes darbības princips?

 

Lambda zondei slodzes netrūkst, proti, tā atrodas vietā, kur izplūdes gāzu temperatūra ir augsta, proti, tieši pirms atgāzu katalizatora. Lambda zonde mēra skābekļa apjomu izplūdes caurulē un regulē degvielas un skābekļa īpatsvaru. No lambdas zondes darbības ir atkarīgs, cik efektīvi darbosies dzinējs, un tā tiešā mērā ietekmē ne vien degvielas patēriņu, bet arī degvielas gāzu sastāvu.

 

Cik bieži lambda zondi nepieciešams mainīt?

 

Precīzāko atbildi uz šo jautājumu tu atradīsi, ja ieskatīsies automašīnas lietotāja rokasgrāmatā – tajā katrs auto ražotājs norāda, cik bieži nepieciešams veikt dažādu automašīnas rezerves daļu nomaiņu, tostarp – arī lambda zondes. Parasti lambda zonde kalpo aptuveni 150 tūkstošus kilometru, taču šo intervālu var ietekmēt daudz un dažādi faktori, sākot ar automašīnas modeli un beidzot ar pārvietošanās apstākļiem.

 

Kāpēc lambda zondi jāmaina?

 

Ja lambda zonde savu laiku nokalpojusi, pastāv ļoti liela iespējamība, ka tu izjutīsi palielinātu degvielas patēriņu (līdz pat 15% lielāku nekā jaunas lambda zondes gadījumā). Ņemot vērā, ka lambda zondes cena nav ļoti augsta, tās iegāde atmaksāsies ļoti ātri.

 

Kas var liecināt par to, ka nepieciešams veikt lambda zondes maiņu?

 

Lambda zonde var būt bojāta, ja:

 

  • ● Izplūdes gāzu izmešu sastāvs ir kļuvis sliktāks;
  • ● Dzinēja veiktspēja, veicot paātrinājumu, nav tāda, kā agrāk;
  • ● Redzami tumšu dūmu mutuļi, kas nāk no izpūtēja.

 

Šādās situācijās pie vainas var būt ne tikai nolietota vai bojāta lambda zonde, bet arī vairāki citi automašīnas defekti, tāpēc lieki netērē savu laiku un dodies uz autoservisu, kur saņemsi profesionālu konsultāciju un palīdzību.

 

Kā zināt, kura no visām lambda zondēm ir piemērota tieši manam automobilim?

 

Pēc šādas informācijas vari lūkoties automašīnas lietotāja rokasgrāmatā, taču, lai manuāli noskaidrotu, kurš no visiem modeļiem derēs tieši tavam auto, var nākties iztērēt visai daudz laika. Tā vietā mēs, Partsale.lv, ikvienam no saviem klientiem piedāvājam automašīnu rezerves daļu, tostarp arī lambda zonžu, meklēšanas filtru.

 

Tev tajā vien nepieciešams ievadīt svarīgāko informāciju par savu automašīnu (marku, modeli, izlaiduma gadu, virsbūves tipu un motora veidu), un algoritms automātiski veiks atbilstošo lambda zonžu atlasi. Kad tas būs izdarīts, varēsi visas zondes atlasīt pēc to cenas, pieejamības, piegādes laika un ražotāja.

 

Gribi izbaudīt zemas cenas, plašu piedāvājumu, daudzveidīgas piegādes iespējas un ērtu iepirkšanās pieredzi? To visu tev piedāvā Partsale.lv internetveikals – izmanto iespēju iepirkties ātri, ērti un izdevīgi!

 

 

Atradi lētāk?

Atradi lētāk?

Zvaniet, rakstiet un saņemiet atlaidi!

Vārds
E-mail
Kur atrast lētāk? (saite)
0