• Latviešu
100%

Spararats

Mājaslapā / Ātrumkārba / Sajūgs / Spararats
Izmanto ātro meklētāju, lai atrastu daļas tieši Tavam auto

Spararats: kā izvēlēties piemērotāko?

 

Praktiski ikviena automašīnas detaļa ar laiku nolietojas, un izņēmums nav arī divmasu jeb dubultmasas spararats, taču tajā pašā laikā tam ir jāpilda ļoti atbildīga funkcija. Iegādājies divmasu spararatu pie mums, Partsale.lv, kā arī uzzini, kā atrast pareizo tavam automobilim!

 

Kādu funkciju veic divmasu spararats?

 

Dubultmasas spararats ir mehāniska, rotējoša ierīce, kas, līdzīgi vienmasas spararatam, nodrošina vienmērīgu un nepārtrauktu rotācijas enerģijas plūsmu. Spararats ir vajadzīgs ierīcēm, kam enerģijas avots nav pastāvīgs. Vēl viena divmasu spararata funkcija ir vibrāciju amortizācija brīžos, kad tiek izmantots sajūgs. Tas tiek panākts ar ļoti spēcīgām atsperēm, un līdz ar to pārvietošanās automašīnā kļūst komfortablāka.

 

Kādas pazīmes var norādīt uz spararata bojājumiem?

 

Ja esi saskāries ar kādu no zemāk uzskaitītajām pazīmēm, pastāv iespēja, ka spararatam ir radies kāds defekts:

 

  • ● Vibrācijas – par spararata bojājumu parasti liecina vibrācijas un arī graboša skaņa, nospiežot sajūga pedāli. Šādos gadījumos pie vainas mēdz būt bojātas spararata atsperes, taču defekti, protams, var būt saistīti arī ar citām detaļām. Starp citu, spararata bojājuma gadījumā vibrācija var būt jūtama arī pēc dzinēja iedarbināšanas, vēl nemaz neuzsākot kustību;;
  • ● Sajūga slīdēšana – šī pazīme var liecināt gan par spararata bojājumu, gan nodilušu sajūga disku, pārāk lielu frikciju vai saeļļošanos;
  • ● Deguma smaka auto salonā – tā rodas, jo sajūga materiāliem ir pārāk liela berze, un līdz ar to paaugstinās temperatūra. Šādu smaku gan var izraisīt arī daudzi citi defekti.

 

 

Neraugoties uz to, kurš no nupat nosauktajiem defektiem ir skāris tavu automašīnu, nekavējies un apmeklē uzticamu autoservisu, lai veiktu transportlīdzekļa diagnostiku un saremontētu vai nomainītu bojātās detaļas. Ja dubultmasas spararatam tiek atklāts bojājums, svarīgi ir pārbaudīt arī ātrumkārbu un dzinēju.

 

Kā parūpēties par to, lai divmasu spararats kalpotu pēc iespējas ilgāk?

 

Viens no galvenajiem nosacījumiem ilgam divmasu spararata darba mūžam ir vibrāciju, kuras izraisa pārāk zemi apgriezieni un pārslodze zemos apgriezienos, samazināšana. Tāpēc braukšanas laikā ir svarīgi nepārslēgties uz augstāku pārnesumu. Šis nosacījums ir īpaši svarīgs, uzņemot ātrumu vai braucot kalnā.

 

Kur un kā meklēt dubultmasas spararatu?

 

Ja reiz atrodies Partsale.lv internetveikalā, atbildi uz jautājuma pirmo daļu tu jau esi atradis! Ātrai un ērtai dubultmasas spararatu un citu automašīnas detaļu atrašanai teju ikvienā preču kategoriju lapā tās augšpusē esam integrējuši filtru. Tās lietotājiem jānorāda automašīnas marka, modelis, dzinēja tips un izlaiduma gads, lai algoritms varētu atlasīt konkrētajam auto piemērotas detaļas. Tādējādi tu ne tikai ietaupi laiku, bet arī vari būt drošs, ka iegādājies divmasu spararatu, kas patiešām derēs tavam transportlīdzeklim.

 

Papildu ērtībām kreisajā lapas malā ir filtrs ar iespēju atlasīt preču cenu, pieejamību, piegādes laiku un ražotājus. Piebildīsim, ka liela daļa no internetveikalā redzamajām detaļām atrodas mūsu noliktavā, tāpēc pie tām iespējams tikt ļoti ātri, turklāt piedāvājam arī piegādi uz Omniva pakomātiem vai līdz pat tavas mājas durvīm.

 

Gan oriģinālos, gan analogos divmasu spararatus iegādājies pie mums, Partsale.lv internetveikalā!

 

 

Atradi lētāk?

Atradi lētāk?

Zvaniet, rakstiet un saņemiet atlaidi!

Vārds
E-mail
Kur atrast lētāk? (saite)
0