• Latviešu
100%

Piederumu komplekts, Disku bremžu uzlikas

Mājaslapā / Bremzes / Bremžu daļas / Piederumu komplekts, Disku bremžu uzlikas
Izmanto ātro meklētāju, lai atrastu daļas tieši Tavam auto

Bremžu uzlikas: kā izvēlēties piemērotākās?

 

Viena no būtiskākajām bremžu sistēmas sastāvdaļām ir bremžu uzlikas – no tām atkarīgs, cik efektīvi automašīnu būs iespējams apturēt. Lasi un noskaidro, kuras no visām bremžu uzlikām ir tavam auto piemērotākās, un cik bieži tās nepieciešams nomainīt!

 

Ar ko atšķiras bremžu kluči un bremžu uzlikas?

 

Ļoti bieži bremžu uzlikas tiek jauktas ar bremžu klučiem, taču starp šīm automašīnu detaļām ir kāda būtiska atšķirība. Proti, bremžu klucis sastāv no pamatnes un uzlikas, un uzlika parasti nolietojas ievērojami ātrāk, salīdzinot ar bremžu kluča pamatni.

 

Kādas ir atšķirības starp bremžu uzlikām?

 

Viens no galvenajiem parametriem, ar ko atšķiras dažādas bremžu uzlikas, ir materiāli, no kuriem tie izgatavoti. Izplatītākie risinājumi ir:

  • ● Keramikas bremžu uzlikas – ļoti efektīvs, bet līdz ar to arī visai dārgs risinājums. Keramikas bremžu uzlikām ir vienmērīgs berzes koeficients, jo tās izgatavotas no tādiem materiāliem kā keramikas šķiedras, krāsainie metāli un sintētiskais kaučuks. Bremžu uzlikas, kas izgatavotas no keramikas, ir ļoti izturīgas gan pret nodilumu, gan augstu temperatūru;
  • ● Organiskās bremžu uzlikas – tiek izgatavotas no oglekļa, stikla un kevlara, savukārt metāls šajās uzlikās tiek izmantots ne vairāk kā 15% apmērā. Pateicoties to sastāvam, šādas bremžu uzlikas nodrošina mīkstu un klusu darbību un tām ir salīdzinoši zemāka cena, taču tās dilst visai ātri. Ar organiskajām bremžu uzlikām tiek aprīkoti rūpnīcas auto, bet šis nav piemērots variants autovadītājiem, kuri mēdz pārvietoties sportiski vai agresīvi;
  • ● Pusmetāliskās bremžu uzlikas – līdz 65% no uzliku sastāva ir metāls, bet atlikušo daļu sastāda grafīts un neorganiskie materiāli. Šādas bremžu uzlikas ir cietas un labi novada siltumu, taču jārēķinās, ka ātri nodils bremžu diski. Piemērots risinājums tiem, kuri vēlas pārvietoties sportiski un agresīvi;
  • ● Zema metāla sastāva bremžu uzlikas – šo bremžu uzliku sastāvā metāls nepārsniedz 30%; pārējais uzliku sastāvs ir dažādi organiskie materiāli. Bremžu uzlikas ar zemu metāla sastāvu, ja tās salīdzina ar pusmetāliskajām bremžu uzlikām, ir dārgākas, taču arī bremzēšanas īpašības ir labākas.

 

Ja neesi pārliecināts, kurš no visiem bremžu uzliku veidiem ir piemērotākais tavam automobilim, lūdz padomu autoservisa darbiniekam vai sazinies ar mums, rakstot uz e-pastu info@partsale.lv vai zvanot pa tālruni +371 26060661 – mūsu pieredzējušie speciālisti tev ar lielāko prieku palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu.

 

Cik bieži jāveic bremžu uzliku maiņa?

 

Viennozīmīgas atbildes uz šo jautājumu nav, jo bremžu uzliku dilšana ļoti lielā mērā ir atkarīga no taviem braukšanas paradumiem. Par to, ka bremžu uzlikas nepieciešams mainīt, var liecināt paaugstināts troksnis vai nekvalitatīva bremžu darbība. Šobrīd visai izplatīts risinājums ir arī bremžu kluču nodiluma sensors, kas automātiski brīdina, kad bremžu uzliku nodiluma līmenis ir sasniedzis kritisko līmeni. Informāciju par bremžu uzliku nomaiņu vari atrasti arī autovadītāja rokasgrāmatā.

 

Bremžu uzlikas ir daudz un dažādas. Kā zināt, kuras no tām ir piemērotas tieši tavam automobilim? Partsale.lv internetveikalā atbilde uz šo jautājumu ir ļoti vienkārša – tev tikai atliek izmantot meklēšanas filtru, ievadot tajā svarīgāko informāciju par savu automašīnu, un tavā acu priekšā nonāks visas atbilstošās bremžu uzlikas!

 

 

Atradi lētāk?

Atradi lētāk?

Zvaniet, rakstiet un saņemiet atlaidi!

Vārds
E-mail
Kur atrast lētāk? (saite)
0